انوار جعفریه
مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی امام جعفر صادق(ع) شاهرود
جستجوآمار


 • بازدید شده: 13697
 • بازدید کننده: 10904 • کاربران آنلاین


 • admin
 • اعتمادیان
 • مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد
 • صدرارحامی
 • چشمه
 • احمدی (الزهرا گلدشت)
 • قره خانی
 • مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی
 • الزهرا اراک
 • آقای کیانی
 • بادصبا
 • حدودي
 • محمودي نسب
 • فاطمیه شیراز
 • عابدي
 • همايون لو
 • فيروزي
 • ابيل
 • انتظاري
 • پرهون
 • گل نرجس
 • سیده مهتا میراحمدی
 • دل آرام
 • حوزه سید الشهدا
 • طیبه علیخانی

 •  
    تاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی بدن ...

  داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا  مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع شود.

  شرط سالم زیستن، داشتن خواب راحت و آرامی است. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

  ساعت 9 تا 11 شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

  ساعت 11 تا 1 شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

  ساعت 1 تا 3 نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

  ساعت 3 تا 5 صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

  ساعت 5 تا 7 صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

  ساعت 7 تا 9 صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.

  کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.

  دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.

  از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.

  در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.

  پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید.


  نویسنده:مریم سجادپور- کارشناس تغذیه

  http://article.tebyan.net

   

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [چهارشنبه 1395-10-15] [ 05:03:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

    ارتحال عالم ربانی آیت الله محمد علی شرعی ...

  انا لله و انا الیه راجعون

  ارتحال مجاهد فی سبیل الله عالم ربانی آیت الله محمد علی شرعی

  را به حضرت بقیّه الله الأعظم ارواحنا له الفداه، مقام معظم رهبری(مدظلله العالی)، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)، حوزه های علمیه، به ویژه حوزه های علمیه خواهران و بیت مکرم و معزز شرعی تسلیت عرض نموده، علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
   [ 08:13:00 ق.ظ ]   لینک ثابت

    دلت باید پاک باشه ...

  آدم باید دلش پاک باشه

  این جمله ای است که بارها و بارها در پاسخ به این تذکر که خواهرم حجابت را رعایت کن داده می شود و اکثر ما در برابر این پاسخ سکوت می کنیم در حالی که باید به این افراد گفت درست است که از روی ظاهر نمی توان به طینت انسان ها پی برد اما اگر این سخن درست بود آیه حجاب نازل نمی شد.

  « وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَرِهِنَّ وَ يحَْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ لْيَضْرِبْنَ بخُِمُرِهِنَّ عَلىَ‏ جُيُوبهِِنَّ وَ لَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ ءَابَائهِنَّ... »                 

    سوره نور آیه 31

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [سه شنبه 1395-10-14] [ 12:30:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

    مناجات ...

  جهان را با تمام فراز و نشیب هایش و با تمام سختی ها و ناملایماتش دوست دارم؛ چرا که تو را خالق آن یافتم .
  با اینکه ظرفیت دیدن تو را ندارم؛ امّا زمانی که به کوه ها و دشت ها و حیوانات و خلاصه نشانه هایت که بهترین آن در وجود آدمی تجلی یافته است می نگرم، گویا تو را احساس می کنم .
  نمی گویم با چشم دل می توانم تو را ببینم چرا که به آن درجه از کمال نرسیدم که چنان که هستی بتوانم تو را درک کنم. مهربانی و حکمتت را بارها و بارها حس کردم و بدان اعتراف می کنم .
  تو به من آموختی که چطور از بندگانت محافظت می کنی آنگاه که موسی(علیه السلام) را در دامان دشمنش که دشمن تو نیز بود پروراندی .
  تو قدرتت را به من یادآور شدی آنگاه که پشه ای را برای هلاکت دشمنت فرستادی.
  خدایا حقیقتاً خدایی شایسته توست.
  پس مرا نیز محافظت کن که توانایی مقابله با نفس سرکشم را ندارم.
  خدایا شیطان با تجربه ی چندین هزار ساله و وعده های فریبنده اش در کمین است و من موجودی کم تجربه و ضعیف اگر لحظه ای توجهت را از من برداری می شود آنچه نباید بشود.
  خدایا از تو می خواهم اگر خطایی کردم متوجهم سازی و توفیق بندگی ات را از من سلب نکنی و طردم نکنی چنانکه شیطان را طرد نمودی.

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [یکشنبه 1395-10-12] [ 09:14:00 ق.ظ ]   لینک ثابت

    اهمیت دادن به جوانان ...

  جوانان بخش مهمی از هر جامعه ای را تشکیل می دهند که نقش بسزایی در تحولات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آن جامعه دارند. از این رو دشمنان برای تضعیف هر کشوری به سراغ جوانان آن می روند نخبگانش را به سوی خود دعوت کرده و اگر موفق نشدند عقایدشان را سست کرده و یأس و ناامیدی را در دل آن ها می کارند، آن ها را از پیشرفت علمی باز می دارند و سپس با ساخت فیلم ها و بازی های مبتذل آن ها را به سوی بی بند و باری می کشانند. وقتی جوانان چنین شدند، فرهنگ و سیاست و اقتصاد دگرگون شده اهداف و معیارها عوض می شوند روزگاری که قرآن خواندن مایه هدایت و ثواب بود آنوقت می شود سبب گناه و عذاب -زنانی که نباید صدای زیبایشان به گوش مردان برسد در صدا و سیما قران را با صوت و ترتیل می خوانند- ورزشی که مایه تندرستی جسم است می شود زمینه ای برای رواج گناه - شرط بندی روی بازیهای فوتبال و...- و صدها نمونه دیگر

  به همین دلیل است که روایات بر اهمیت دادن به جوانان تأکید می کند.

  امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: جوانان را پیش از آن که گرو ه های منحرف بر شما سبقت بگیرند با حدیث آشنا کنید.

  مفاتیح الحیاه، آیت الله جوادی آملی، ص 392

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع, عقاید
  [شنبه 1395-10-11] [ 02:34:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

    پخش اذان در کل کره زمین ...

   تحقیقات نشان داده است که صدای اذان در هیچ ساعتی از شبانه روز از روی کره زمین قطع نمی شود و در هر منطقه‌ای به پایان برسد بلافاصله در جای دیگری آغاز می‌شود به این صورت که گفتن اذان 4 دقیقه زمان می‌برد و زمین دارای 360 خط فرضی از قطب شمال به قطب جنوب است که معادل 360 درجه است.
  هنگامی که برای مثال ظهر شرعی در خط 1 شروع می‌شود، 4 دقیقه طول می‌کشد تا ظهر شرعی در خط 2 شروع شود و این مدت معادل زمانی است که در خط یک اذان گفته می‌شود.
  به این ترتیب 360 ضربدر 4 می‌شود 1440 دقیقه که معادل 24 ساعت است.

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [سه شنبه 1395-09-30] [ 08:39:00 ق.ظ ]   لینک ثابت

    جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهرود ...

   

  برگزاری جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر

  جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهرود در روز چهارشنبه 95/9/24 از ساعت 9 صبح الی 11با حضور معاونت های محترم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان و مسئولین اصلی شهرستان شاهرود در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار گردید .
  در ابتدای این جلسه، رئیس ستاد جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا امینی (امام جمعه شهرستان شاهرود) ضمن خوش آمد گویی محورهای بحث را بیان نمودند .
  همچنین خانم شعبانی (مدیر نماینده مدارس علمیه خواهران شهرستانهای شاهرود و بسطام در ستاد) بر اتحاد و همراهی و هم خوانی در امر به معروف و نهی از منکر – در سطح کلان و جزء - تأکید نمودند و فرمودند برای اینکه منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله) ترتیب اثر داده شود، باید این مقوله در سطح بالا بررسی شود؛ زیرا به فرموده ایشان، حفظ نظام اصل و محور است که این خود موضوعی کلیدی و هدف اصلی از امر به معروف و نهی از منکر می باشد که مسئولین و مردم با هم باید به این اصل جامه عمل بپوشانند.
  در پایان این جلسه «آموزش»، «تحقیق و پژوهش»، «فرهنگ و هنر» و «رسانه و فضای مجازی» به عنوان وظایف ستاد این شهرستان، تصویب گردید.

   

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [یکشنبه 1395-09-28] [ 12:33:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

    ​علت پنهان بودن اسم اعظم ...


  زمانی که از اسم اعظم خداوند متعال سخن به میان می آید به دنبال آن این سؤال در اذهان مطرح می شود که چرا خداوند باری تعالی این اسم را از بندگان خویش پنهان نموده است؟
  در جواب این پرسش باید گفت: خداوند نسبت به بندگان خویش بسیار مهربان و بخشنده است و اگر چیزی را به عبدش عطا نمی کند از روی محبت و خیرخواهی و حکمتش می باشد و این چیزی است که همه ی ما آن را به روشنی درک کرده ایم .
  شاید علت اینکه ذات مقدس باری تعالی اسم اعظم را از بندگان پنهان نموده است اين باشد كه بندگان از بقيه اسماء حسنى اعراض نکنند و يا چون گنجايش درك مفاهيم آن را ندارند به فساد عقيده و گمراهى در زندگى گرفتار نشوند همچنانكه «بلعم باعورا» به این مصیبت گرفتار شد .


  برگرفته از کتاب داستان پيامبران يا قصه‏ هاي قرآن از آدم تا خاتم ، نعمت الله بن عبد الله‏، جزائرى، ص30

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع, معرفی کتاب
  [پنجشنبه 1395-09-25] [ 08:01:00 ق.ظ ]   لینک ثابت

    شیطان شناسی ...

  مرموزترین مدیر استراتژیک جهان

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [چهارشنبه 1395-09-24] [ 11:07:00 ق.ظ ]   لینک ثابت

    برگزاری کلاس تفسیر ...

  مرکز تخصصی امام جعفر صادق(علیه السلام) شهرستان شاهرود در نظر دارد با هدف آشنایی بانوان گرامی با فرهنگ غنی اسلام، جلسات تفسیر  را در روزهای دوشنبه با حضور استاد محترم خانم فرهادی برگزار نماید.

  تاریخ شروع کلاس: دوشنبه 95/9/22

  ساعت شروع: 15:30

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: بدون موضوع
  [یکشنبه 1395-09-21] [ 11:13:00 ق.ظ ]   لینک ثابت